Blog

Start up

Zalozenie firmy krok po kroku

9 marca 2018, Author: admin

Zakładanie firmy jest teraz prostsze niż kiedykolwiek, związane jest to przede wszystkim z tym, że sami nie musimy nigdzie jechać, a możemy sobie załatwić właściwie całą procedurę w jednym miejscu. Kiedyś trzeba było jechać do urzędu gminy, do zusu, do urzędu skarbowego, po różne zezwolenia i tak dalej, teraz nie musimy tego robić. Wszystko załatwiamy w jednym miejscu, to znaczy w urzędzie gminy, a ta ma obowiązek przekazać wszelkie dane do innych podmiotów. To znacznie upraszcza cały proces.

Jeżeli chcemy założyć firmę, udajemy się najlepiej do księgowej, która sprawdzi nam odpowiednie kody PDK, wypełni odpowiednio wniosek i powie co i jak. Dzięki temu nic nie będzie dla nas niewiadome, a wszystko będziemy sobie mogli załatwić od ręki i bez żadnych problemów.
Teraz jest to bardzo ważne, bo nowi przedsiębiorcy muszą poświęcać czas na pracę, a nie ma biurokrację. Tak więc wypełniony wniosek CIDG wysyłamy za pośrednictwem Internetu do urzędu gminy lub składamy go samodzielnie. Zostaje tam sprawdzony, a następnie odesłany z informacjami we wskazane miejsca. Dzięki temu możemy szybko i bez problemu wszystko załatwić dosłownie na miejscu. Później dostajemy tylko powiadomienia z zusu i urzędu gminy, że firma została zarejestrowana i że zaczyna działanie od konkretnego dnia.